Drukowanie i publikacja map

Global Mapper umożliwia również przygotowanie gotowych map do druku oraz publikacji w Internecie.

  • Przechwytywanie zawartości ekranu – funkcja pozwalająca na szybkie zapisanie mapy w takiej konfiguracji, w jakiej jest wyświetlana na ekranie. Obraz może być zapisany w jednym z czterech najpopularniejszych formatów (JPEG, PNG, TIFF, BMP) oraz w dowolnej rozdzielczości. Oprócz zapisywania mapy w postaci pliku graficznego, możliwe jest dodanie pliku Esri World, nadającego obrazowi georeferencje.

  • Drukowanie – przed wydrukowaniem możliwe jest dodanie do mapy takich elementów jak: nagłówek, opis, skala pionowa/pozioma, róża wiatrów i legenda. Istnieje również możliwość umieszczenia na wydruku dowolnej grafiki, np. baneru, czy loga firmy. Opcje wydruku umożliwiają dostosowanie do wydruku na standardowej drukarce, drukarce wielkoformatowej, czy ploterze.

Mapa Polski na podstawie numerycznego
modelu terenu
Plan starego miasta w Krakowie

  • Generowanie geoprzestrzennego pliku PDF – w odróżnieniu od zwykłego pliku PDF, eksportowany Geospatial PDF zawiera również parametry geograficzne, tj. układ współrzędnych.

  • Eksport mapy z podziałem na kafelki – mapa stworzona w programie może być eksportowana jako seria podzielonych na kafelki plików. Ich format jest kompatybilny z najpopularniejszymi mapami online (Google Maps, Bing Maps). Dodatkowo generowany jest plik html umożliwiający łatwe dołączenie mapy do struktury istniejącej strony internetowej.